Co to jest Inteligo i dlaczego jest tak popularne?

Od pewnego czasu obserwuję w internecie trend, polegający na przenoszeniu rachunków bankowych. Większość na początku wybiera mBank, potem otwiera dodatkowe konta w ING, Inteligo, Deutsche Banku lub BZ WBK. Te podmioty głównie rywalizują o nowego klienta, a właściwie o jego wpływy na konto. Ten bank jest wygrany, z którego usług klient korzysta najczęściej. Dystans pomiędzy instytucjami prowadzącymi rachunki internetowe jest coraz mniejszy, dlatego od dziś prezentować będę cotygodniowy cykl prezentujący najpopularniejsze rachunki bankowe dla klientów indywidualnych. Na pierwszy ogień idzie Inteligo! Marka obecna na rynku już od 11 lat, dokładnie od początku 2000 roku. Została stworzona przez Inteligo Financial Services S.A., a następnie przejęta w 2002 przez PKO Bank Polski. Od tego momentu największy polski bank prowadzi rachunki i nadzoruje wykonywanie operacji finansowych na wszystkich kontach Inteligo. Wkłady na nich objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przez lata Inteligo ewoluowało i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych i wygodnych w użyciu usług na rynku. PKO BP, główny akcjonariusz Inteligo, dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa. Wszystkie operacje po zalogowaniu są automatycznie zabezpieczone protokołem SSL (Secure Sockets layer) w wersji 3.0, wykorzystującym klucz o długości 256 bitów SSL. Jest to obecnie najwyższa dostępna wersja tego protokołu. Skoro juz wiemy trochę na temat pochodzenia Inteligo oraz bezpieczeństwa przyjrzyjmy się jaki usługi są świadczone w ramach Inteligo (a jest ich całe multum).

Po pierwsze każdy klient uzyskuje dostęp do swoich pieniędzy przez 24 godziny na dobę bez wychodzenia z domu. Wszystko można załatwić z komórki podczas przerwy na lunch, czy tej szkolnej:). Z Inteligo można się połączyć o dowolnej porze dnia i nocy zarówno przez Internet, jak i telefon, a dzięki kartom debetowym nigdy nie zabraknie pieniędzy na zakupy lub imprezę:)

Usługi w ramach Inteligo, takie jak QuickMoney (Przelew jednorazowy jest najpowszechniejszą formą rozliczeń bezgotówkowych.), SMSMoney (SMSMoney to szybki sposób na przelew SMSem bez konieczności podawania numeru rachunku odbiorcy), CardMoney (możesz zrobić przelew bez podawania numeru rachunku odbiorcy. Wystarczy, że znasz numer jego karty płatniczej.) czy EmailMoney (EmailMoney umożliwia szybką realizację przekazania pieniędzy za pośrednictwem poczty elektroniczne) pozwalają na natychmiastową realizację przelewów. Jeśli Twój obecny bank jeszcze takich funkcji nie ma, to znaczy, że jesteś do tyłu 🙂
Z potwierdzeniami operacji tez nie ma problemu (karta zdrapka, hasła SMS-owe, instalowany w telefonie token). Co jeszcze oferuje Inteligo? Rachunek oszczędnościowy, oczywiście bez opłat, dostęp do takich produktów jak Dobolokata, Obligacje Skarbu Państwa, fundusze inwestycyjne, rachunek maklerski, OFE, doładowania telefonów komórkowych i ubezpieczenia. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najciekawszych ofert na rynku. Wszystkie wymienione usługi dostępne są z poziomu konta prywatnego, za którego otwarcie nic sie nie płaci. Prowadzenie konta również odbywa się bez opłat, zresztą można sprawdzić samodzielnie tutaj. Aha i jeszcze 2 sprawy, należy odróżnić konto Inteligo od rachunku. Konto to zestaw rachunków, kart i usług mających tego samego posiadacza. W ramach konta można otworzyć dowolną ilość rachunków dodatkowych.

No i na koniec co można, a czego nie można w PKO BP i które bankomaty są bezpłatne. Jeżeli masz niedaleko oddział PKO BP, to na pewno możesz w nim dokonywać wpłat na konto i wypłat z konta, ale o dziwo, nie możesz sprawdzić w nim salda i historii rachunku. Jest to jedna z tych dziwnych rzeczy, których nie rozumiem, bo co zależy pani w okienku podać nam stan konta po wpłacie? No cóż…na szczęście jest internet i saldo można sprawdzić nawet w komórce. Są też bankomaty i tutaj mamy 2 opcje. Bankomaty bezpłatne do wszystkie należące do PKO BP, eSERVICE i BZ WBK, chyba że wykupimy usługę dodatkową za 4 PLN miesięcznie o nazwie „Bankomaty bez granic”; wtedy będziemy mogli dokonywać wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bez dodatkowych prowizji. Super, prawda? Nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się z oficjalną prezentacją, tabelę limitów i opłat, a następnie otworzyć konto :). Do zobaczenia za tydzień!

Wyszukiwane frazy:, ,

Zostaw komentarz